En del av Nordisk Yta

Välkommen till Måleri-Hantverkarna

Måleri-Hantverkarna AB har lång erfarenhet och tillgång till kompetenta och engagerade medarbetare som kan hjälpa dig att bevara, förnya och försköna din fastighet. Vi välkomnar dig som är privatperson, företagare eller offentlig beställare och erbjuder tjänster inom både renovering och nyproduktion.

Våra medarbetare

Björn Wängstam

Projektledare
013 – 36 44 73 bjorn@malerihantverkarna.se

Håkan Nordahl

Kalkylator, Projektledare
013 – 36 44 77 hakan@malerihantverkarna.se

Hans Agné

Projektledare, Lärlingsansvarig
013 – 36 44 76 hans@malerihantverkarna.se

Tinne Ingesson

Projektledare, Färgsättare
013 – 36 44 74 tinne@malerihantverkarna.se

Pierre Engdahl

Servicemålare, Lageransvarig
0708 – 36 44 28 pierre.engdahl@nordiskyta.se

Daniel Andersson

Servicemålare
0708–36 44 00 daniel@malerihantverkarna.se

Erik Dahlström

Föräldraledig
0708–59 60 35 erik.dahlstrom@nordiskyta.se

Louise Liljeroos

Servicemålare
0708–59 60 37 louise.liljeroos@nordiskyta.se

Mikael Fredriksson

Servicemålare
0708 – 36 44 07 mikael.fredriksson@nordiskyta.se

Peter Gustavsson

Servicemålare
0708 – 36 44 32 peter.gustavsson@nordiskyta.se

Namn

E-post

Telefonnummer

Meddelande

Kontakta oss

Undrar du över något?

Kontakta oss så får du professionell hjälp direkt.

013 – 10 22 10 info@malerihantverkarna.se Harstenagatan 5, 582 78 Linköping

Vi använder cookies på vår hemsida för att ge dig den bästa möjliga användarupplevelsen. Om du fortsätter så antar vi att du accepterar detta. Vi samlar också in uppgifter, vad och när vi gör detta kan du läsa i vår integritetspolicy

 Tillbaka till huvudsidan – Nordisk Yta   Webbutik